UBER taksometru aizvietotājs

UBER ir taksometru aizstājējs, jeb kompānija, kas ir izveidojusi savu aplikāciju un savu darbinieku tīklu, tādā veidā izkonkurējot taksometru industriju daudzās no lielākajām ASV pilsētām un patreiz šī kompānija izplešas milzīgā ātrumā un jau ir 40 dažādās pasaules valstīs. Būtībā šī aplikācija, jeb šis serviss ļauj jebkuram cilvēkam sākt strādāt, kā taksometra vadītājam ar savu auto un viss, kas nepieciešams ir telefons ar interneta pieslēgumu. Un arī no klienta puses, izsaukt UBER automašīnu ir tik viegli, kā savā telefonā nospiest pogu, un telefons uzreiz nosaka tavu atrašanās vietu un izsauc tuvāk esošo brīvo automašīnu. Tev protams ir jānorāda arī savs maršruts, lai kad tas iet uz beigām aplikācija jau var sākt meklēt braucējam nākošo darbu, tādā veidā visu laiku nostrādinot visus savus šoferus.

Ja salīdzinām šo servisu ar taksometriem, tad tas ir daudz lētāks, ērtāks un arī to ir iesējams izmantot visā pasaulē no vienas aplikācijas un nav nepieciešams domāt, kā izsaukt taksometru katrā pilsētā vai valstī. Ja jums šī ideja šķiet ne pārāk laba, tad viss, kas mums ir jāzina ir tas, ka šis 4 gadus vecais uzņēmums 2015 gadā plāno apgrozīt 10 miljardus ASV dolāru un no tiem 20% iegūt, kā ienākumus un, ja salīdzinām to ar Facebook sociālo tīklu, kas ir jau 10 gadus vecs, tad tas tikai tagad plāno nokļūt līdz šiem 10 miljardiem apgrozījuma. Uber serviss ir viena no visātrāk augošajām kompānijām pasaulē un dažu gadu laikā šī kompānija var kļūt pat 100 miljardu vērta un tas ir prātam neaptverami, jo tā tikai pirms 4 gadiem tika izdomāta un uzsāka savu darbību.

Pamatā Uber sākumā jau no pašiem pirmsākumiem ņēma lielas investīcijas, kas tad arī nodrošināja kompānijas ātros augšanas tempus un tai nevajadzēja ņemt nekādu kredītus, lai uzsāktu savu darbību un tāpēc arī 4 gadu laikā kompānija ir uzaugusi no nulles līdz 10 miljardiem apgrozījuma gadā. Un tas vēl nav nekas, jo lielākā daļa naudas nāk tieši no pirmajām pilsētām, kur šis serviss tika palaists un kad paies pāris gadi un arī visās jaunajās pilsētās serviss tiks adoptēts un izmantots, šī varētu būt viena no lielākajām kompānijām pasaulē un izkonkurēt praktiski visu taksometru industriju. Jau tagad tajās pilsētās, kur šis serviss tiek izmantots tas ir vismaz 3-5 reizes lielāks nekā visa taksometru industrija un vēl tikai turpina augt. Būtībā, kāpēc gan cilvēkiem neizmantot tik viegli izmantojamu servisu, ja nav nekur jāzvana un tas ir lētāks nekā jebkurš taksometrs, kā arī jebkurš var sākt strādāt šajā servisā pelnot komisijas no katra brauciena, bet dodot pašai kompānijai 20% no visas peļņas.

Šādi servisi būtībā mūsdienās parādīsies aizvien vairāk un vairāk un tas, ka jo vairāk cilvēki šo servisu izmanto, jo ātrāk tas aug arī ir viens no pamata kalngaliem, kāpēc kad lielākā daļa cilvēku sāk šo servisu adoptēt, tad tas aug ar vairāku simtu procentu izaugsmi gadā un apsteidz pilsētas visu taksometru industriju!