Opel – Wir leben Autos

Viena no populārākajām mašīnbūves markām ir Opel. Tās saknes meklējamas jau vairāk kā pirms 100 gadiem un kopš tā laika Opel ir sniedzis saviem klientiem vairāku modeļu automašīnas. Opel sauklis „Wir leben Autos” ir arī uzņēmuma filozofija, kas pauž ne tikai mīlestību pret vācu saknēm un inženierzinātnēm, bet arī tās ir emocijas un kaisle pret visu, ko šis uzņēmums dara. Vārds „Wir” (mēs) nozīmē entuziasmu un pozitīvo „mēs to varam” attieksmi, kas ļauj izstrādāt dažādas inovācijas. Vārds „leben” (dzīvot) nozīmē ne tikai, ka kompānija būvē mašīnas, bet arī tām dzīvo. Dzīvošana nozīmē enerģiju, kas ietverta ne tikai izstrādājumos, bet arī dažādajos dizainos, kurus sajūt ikviens Opel klients. „Autos” (auto) nozīmē cerību, ka nākotnē ikviena dzīves būtiska sastāvdaļa būs Opel automašīna. Opel apvieno gan savu, gan klientu pieredzi, rezultātā padarot ikviena ikdienas pārvietošanos par patīkamu procesu. „Wir leben Autos” ir zīmola Opel pārliecība.

Pirmās automašīnas Opel sāka ražot jau 1899.gadā, kad klajā tika laista pirmā automašīna „Opel Patent Motor Car, System Lutzmann”. Tas ir pats sākums un pamats pirmajiem transportlīdzekļiem, kas tika ražoti Raselheimā. Gada laikā Opel uzņēmums jau debitēja starptautiskā līmenī. Jau dažu gadu laikā tiek saražoti vairāki jauni Opel modeļi un 1912.gadā tiek saražots 10 tūkstošais auto. Šajā laikā tiek ieviestas arī vairākas inovācijas, piemēram, 100 ZS četru cilindru automašīna. Jau pēc diviem gadiem 1914.gadā un vien 15 gadus pēc pirmās Opel automašīnas šīs zīmols kļūst par lielāko automašīnu ražotāju Vācijā.

Laika gaitā tiek saražotas vēl daudzas citas Opel markas automašīnas, tāpat arī tiek izstrādāts 8 cilindru dzinējs un citas inovācijas. 1931.gadā Opel saražo pirmo automašīnu, kas paredzēta ikdienišķai lietošanai cilvēkiem. Jau 1940.gadā tiek saražots miljonais Opel auto modelis – „Kapitän”. Diemžēl, pienākot kara gadiem, Raselheimas auto ražotne tiek iznīcināta, tomēr jau 1946.gadā Opel ražošana atsākas – tiek uzbūvēts pirmais Opel – 1,5 tonnu Blitz kravas auto. Tāpat tiek atsākta arī pasažieru automašīnu ražošana.

Lielu atsaucību 60.gados ieguva trīs Opel automašīnu modeļi – „Kapitän”, „Admiral” un „Diplomat”, kas ir pasažieru automašīnas ar 8 cilindriem. Turpinot savu darbību, tiek izveidoti arī jauni sporta klases Opel modeļi – „Ascona A” un „Manta A”.

Kā inovācija, kas tiek ietverta nu jau visos turpmākajos Opel modeļos, ir drošības jostas, kas kļūst par standarta aprīkojumu no 1973.gada. 1981.gadā Opel arī kļūst par pirmo automašīnu ražotāju, kas izmanto dabai draudzīgas krāsas, kas izgatavotas uz ūdens bāzes.

Kopš 80.gadiem līdz pat mūsdienām mašīnbūves zīmols Opel laiž klajā vēl vairākus modeļus, kurus iemīļojis ne viens vien automašīnas lietotājs. Pazīstami ir tādi Opel modeļi kā „Opel Astra”, „Opel Signum”, „Opel Zefira”, „Opel Corsa”, „Omega”, „Vectra B”, „Opel Agila” un vēl daudzi citi.