BMW kompānija

Teju katram ir pazīstama slavenā vācu auto marka BMW, kuras automašīnas ir redzamas ikdienā un kļuvušas ļoti populāras visā pasaulē. BMW ir Vācijā, Bavārijā bāzēta automašīnu, motociklu, riteņu un dzinēju ražošanas kompānija, kuras tika dibināta 1916. gadā. Šis uzņēmums ir viens no ”Vācu lielā trijnieka” jeb ir viens no populārākajiem un lielākajiem auto ražotājiem pasaulē kopā ar Audi un Mercedes-Benz. BMW ražo arī ”Mini” markas automobiļus un ir māteskompānija Rolls-Royce auto ražotājam. 2014. gadā BMW saražoja vairāk kā 2 miljonu auto un 120 tūkstošus motociklu.

BMW pirmsākumi meklējami vēl pirmā pasaules kara laikā. Kad pēc Versaļas miera līguma parakstīšanas kompānijai tika aizliegt ražot lidmašīnu dzinējus, tā sāka ražot motociklus. Nedaudz vēlāk, 1928. gadā, BMW ražoja arī pirmās automašīnas. Pirmā auto modelis saucās Dixi. Tas tika būvēts pēc angļu Austin 7 parauga. Pirms otrā pasaules kara BMW atsāka ražot lidmašīnu dzinējus Vācijas gaisa spēku vajadzībām. Dzinēji tika ražoti vairāka veida lidmašīnām un labākie no tiem, reaktīvajām lidmašīnām ļāva sasniegt pat 800 kilometru stundā lielu ātrumu. Pēc otrā pasaules kara, BMW nonāca finansiālās grūtībās, jo vajadzēja atrast jaunus produktus, ko ražot. Kompānijas finanses izglāba Iso Isseta automašīnas ražošanas tiesību nopirkšana. 1966. gadā BMW pārpirka citu vācu auto ražotāju – Hans Glas. 1992. gadā BMW iegādājas lielu daļu akciju Kalifornijā bāzētai industriālā dizaina studijai Designworks USA, kuru pilnībā pārpirka 1995. gadā. Tāpat nelielā laika posmā(1994 – 2000) BMW piederēja britu Rover Group, kura ražoja auto markas Land Rover, Rover un MG.

2012. gadā BMW Forbes aptaujā tika atzīta par cienījamāko kompāniju pasaulē. Šis tops tika veidots pēc dažādiem aspektiem, piemēram, cilvēku vēlmes iegādāties tās produktus, rekomendācijām un investīcijām. BMW mūs priecē ar visdažādākā veida transportlīdzekļiem. Ikvienam auto pircējam ir iespēja atrast sev patīkamāko transportlīdzekli ņemot vērā auto vecumu, krāsu, ekoloģiskos aspektus vai dizainu. Tāpat BMW kompānija ir atbalstītājs visdažādākajiem pasākumiem vai sporta komandām, piemēram, pirms pāris gadiem izformētā Formula 1 komanda BMW Sauber.