Autonomās mašīnas un auto tirgus sabrukums

Pēdējo gadu laikā aizvien spilgtāk iezīmējas aprises tādas, ka automašīnu industrijā tuvāko 10 līdz 20 gadu laikā būs redzamas milzu pārmaiņas, jo lielākās tehnoloģiju kompānijas jau tagad strādā pie saviem auto produktiem un tie visticamāk būs auto, kas paši mācēs braukt, gluži, kā tas ir zinātniskās fantastikas filmās. Ja paskatāmies uz Google, Tesla un Apple kompānijām, tad tās visas pašlaik spraigi strādā pie saviem autonomo automašīnu projektiem un izskatās, ka Google ir pašlaik tikusi vistālāk, jo šīs kompānijas mašīnas ir jau nobraukušas simtiem miljonu jūdžu autonomā režīmā un ar katru kilometru mācās aizvien labāk un labāk braukt, kas nozīmē tikai to, ka nav vairs ilgi jāgaida, līdz pirmie automašīnu projekti, kas brauks paši un būs pieejami patērētājiem būs pārdošanā. Tas varbūt var notikt tuvāko 5 gadu laikā bet varbūt 10, bet tas noteikti notiks un tas nozīmēs tikai to, ka automašīnu tirgus samazināsies, jo nebūs vairs vajadzīgs katram cilvēkam iegādāties savu auto, jo šādi paš-braucošie taxi, kas maksās nedaudz dārgāk kā degviela ko tie lietos varēs tevi nogādāt kur vien tu vēlies.

Iedomājieties, kas notiks ar auto kredītu tirgu un lielo automašīnu ražotāju kompānijām, kas nespēs turēt līdzi tehnoloģiju kompānijām un kuru automašīnām nebūs šādas iespējas pašām braukt. Visticamāk, ka šajā jomā parādīsies jauni līderi un to piedāvātie produkti būs daudz pieprasītāki kā parastās automašīnas, lai gan sākumā noteikti tie būs visai dārgi. Padomājiet, ja, piemēram benzīns pagaidām maksā litrā 1.10 Eiro un 100 kilometrus vidēji var nobraukt par aptuveni 8 Eiro. Tad, ja jums būtu jāmaksā, piemēram, 10 Eiro par 100 kilometriem noteikti, ka jūs izvēlētos labāk braukt ar šādu automašīnu, jo jums tā nebūtu jāpērk un pat nebūtu jāstūrē, jo tā brauktu pati un vienmēr ar aplikāciju jūs to varētu izsaukt, lai gaida tevi pie tavām durvīm un aizved kur vien tev ir vajadzīgs. Tā būtu pavisam savādāka pārvietošanās, kurai nevajadzētu milzum daudz transportlīdzekļu, kuri vienmēr stāv uz vietas lielāko dienas daļu un ir vajadzīgi tikai lai pārvietotos no darba uz mājām un no mājām uz darbu lielāko dienas daļu, un varbūt nedaudz vairāk brīvdienās. Bet šāds autonomais variants būtu pilnīgs solis citā virzienā un cilvēki varētu nedomāt par savu auto bet domāt kur viņiem vajag nokļūt un kāpēc un cik ātri, un cik tas maksās. Jo ikdienā jau mēs automašīnas izmaksas nejūtam, bet iegāde, uzturēšana, degviela un citi tēriņi kopā salasās un noteikti ka šādi lietot automašīnas būtu daudz daudz izdevīgāk!

Noteikti ka paliks arī auto ko mēs paši brauksim, bet tas būs vairāk izklaidēm nevis patiesām vajadzībām, jo kad noteikts daudzums automašīnu uz veļa brauks autonomi tad vairs nebūs droši braukt pašam, jo cilvēka braukšana ir neefektīva, jo mēs runājam, skatāmies apkārt un nevaram visu laiku 100% koncentrēties uz ceļu.

Kā jums liekas cik ātri tas notiks? Un es neprasu vai tas notiks, bet kad, jo tehnoloģijas lielā mērā pieejamas jau ir tagad, tikai vajag tās notestēt un pieņemt pareizos likumus.